Shqiptari arratiset nga burgu gjerman

INA
INA

05/01/2024

Policia gjermane paralajmëroi të enjten popullatën në zonën e Meiningenit në Gjermani: Një i dënuar (26) është në arrati

“Një i burgosur arriti të largohej nga burgu Untermassfeld JVA (rrethi Schmalkalden-Meiningen) në Thuringen”, tha kryeinspektorja e policisë Julia Kohl për gazetën “BILD”. Rreth orës 08:30 ai ka arritur të arratiset në një mënyrë ende të paqartë. Rrethanat rreth arratisjes janë aktualisht nën hetim.

“Sapo u njoftua, oficerët e policisë së Meiningenit kërkuan të arratisurin me forcat e tyre, si dhe me mbështetjen e njësive të gatishmërisë, shërbimeve të tjera emergjente dhe me qen në Untermassfeld, në të gjithë zonën e qytetit Meiningen dhe zonën përreth, por deri më tani pa sukses”, tha policia gjermane transmeton portali Shtegu.

Sipas informacioneve të “BILD”, burri nga Kosova është duke vuajtur dënimin me burg për vjedhje dhe veçanërisht për vjedhje të rënda. Ai ndoshta do të ishte liruar këtë vit.
Kryeinspektori lëshoi ​​një paralajmërim për popullatën në një intervistë për “BILD” në mesditë: “Mos merrni autostop, raportoni njerëz të dyshimtë në polici dhe mos veproni vetë”.

Pasdite, policia dha lajmin e pritur: i burgosuri u kap në Erfurt dhe u dërgua përsëri në institucionin korrektues. Pse u arratis, mbetet ende e paqartë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

policia gjermane gjermani

41-vjeçarja nga Maqedonia goditet me thikë nga burri i saj në Gjermani në sy të djalit të saj të mitur

supermarketet-800x445

Në të ardhmen, Coopi zviceran do të shesë perime nga Shqipëria

zvicer-policia

Shtetasi i Maqedonisë dëbohet nga Zvicra

INFO

NA NDIQ