Shqiptari fiton me nokaut për 70 sekonda

ina-online
ina-online

23/07/2023

Kristian Prenga ka regjistruar fitoren e 14-të në karrierën si profesionist. 32-vjeçari nga Mirdita, mposhti që në raundin e parë kolumbianin Santander Silgado Gelez.

Boksieri kuqezi arriti qe me një goditje potente me të majtën, ta shtrinte në tapetin e ringut kundërshtarin e tij.

Pas vetëm 70 sekondave.

Prenga siguroi brezin WBO, duke regjistruar një tjetër sukses madhështor.

Pas ndeshjes, 32-vjeçari reagoi përmes një postimi në rrjetet sociale, ku u shpreh mjaft i lumtur për këtë fitore.

“Faleminderit Zot për një tjetër fitore dhe që më bekon me njerëz që më lejojnë të sjell më të mirën tek unë.

Dhe më inkurajojnë të rivendos limitet e mia në ekstrem. Faleminderit të gjithëve“.

Prenga kërkon që të realizojë rekordin për të tentuar një titull kampion bote.

“Luftëtari” shqiptar pritet që të realizojë së shpejti një ndeshje në Shqipëri, në mënyrë që të realizojë një ëndrrën e tij.

Organizimin e një dueli ku të kenë mundësinë për të qenë prezent të gjithë tifozët shqiptarë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

shqiptaret greqi

Greqi/ Festat e nëntorit në komunitetin shqiptar

albin kurti

​Kurti në Berlin: Mërgata jonë mbetet motor kryesor për zhvillimin ekonomik të Kosovës

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

gjermani jeta

Çfarë ndryshon në jetën në Gjermani në vitin 2024?

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

INFO

NA NDIQ