“Shqiptari, govedo, nesposobni” – Lloga i shpall “luftë të hapur” kryetares së Gjykatës së Kumanovës

ina-online
ina-online

06/11/2023

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga në ClickPlus në TV21 ka shprehur përkushtimin e tij që të reformojë Këshillin Gjyqësor.

“Ata nuk e kanë prishur gjumin. Ministrat apo kryetari i Këshillit Gjyqësor?. Të dyja bashkë…”, tha Lloga teksa foli për “lëshimet” e këtij Këshilli në zgjedhjen e gjykatësve.

Lloga është ndalur te kryetarja e Gjykatës së Kumanovës, që sipas tij, sipas raportit të Institutit të Sociologjisë nuk e ka kaluar testin e integritetin dhe sërish është zgjedhur kryetare e gjykatës.

“Kjo gjykatëse ka dështuar në testin e integritetin dhe sërish është lejuar që të jetë kryetare e Gjykatës. Dje ka pasur test të tillë për kandidatët, dhe ata që nuk e kanë kaluar këtë test, janë eliminuar”, tha më tej Lloga.

Më tej ai ka deklaruar se kjo kryetare ka përdorur edhe tema denigrues ndaj shqiptarëve.

“Shqiptari, govedo, nesposobni.. këtë e ka thënë kryetarja e Gjykatës në Kumanovë. Unë nuk do të jetoj që të përdorin terme të tilla ndaj shqiptarëve”, tha më tej Lloga.

Ministri bëri të ditur se me këtë rast ai i ka shpallur luftë të hapur kryetares së Gjykatës së Kumanovës dhe Këshillit Gjyqësor./TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

protesta cashke

Protesta në Çashkë, disa prindër kundërshtojnë paralelen në gjuhën shqipe

Kodra-e-Diellit_11_1

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

notre dame

Helmi që përmban Notre Dame: a mund të vrasë?

INFO

NA NDIQ