Shqiptari i parë që u fut në histori të Kampionatit Botëror (FOTO)

ina-online
ina-online

12 Korrik, 2023

Para 25 viteve një shqiptar nga Kosova, në fanellën e kombëtares së Kroacisë, ka puthur medaljen e bronztë të Kampionatit Botëror.

Është Ardian Kozniku që ishte pjesë e kombëtares së Kroacisë, edhe pse nuk ka luajtur asnjë minutë në ndeshjen për vend të tretë, shijoi fitoren e madhe me rezultat 2:1 ndaj Holandës.

Ndeshja ishte zhvilluar në stadiumin “Parc des Princes” në Paris, shikues 45.500.

Image

Medalja e bronztë dhe fanellat

Për kroatët shënuan Prosineçki (14′) e Shuker (36′) dhe për holandezët realizoi Zenden (22’). Sot me 11 korrik bëhen 25 vite, kur Kozniku bëhet shqiptari i parë në Histori të futbollit, që shijoi medaljen e bronztë./Bota Sot

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ