Shqiptari nga Kumanova kandidat për deputet në Zvicër

INA
INA

14 Gusht, 2023

Shqiptari nga Kumanova,Përparim Avdili është kandidat për zgjedhjet nacionale në Zvicër.

Në zgjedhjet nacionale të radhes për deputet, që do të mbahen më 22 tetor të ketij viti, kandidat nga partia FDP është Përparim Avdili.

Vizioni i Përparimit është krijimi i kushteve dhe mundësive për një jetë me tē mirë për gjithë qytetarët, krijimin e mundësive që secili qytetar të përparoj, krijimin e kushteve të banimit në vende urbane me çmime të përballueshme dhe për shumë çështje tjera jetike! (A.Asani)

Ta votojmë Përparimin!
Forca Përparim

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5720

Policët Shqiptarë në Amerikë, krijojnë fond humanitar për familjen e policit të vrarë në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku

dritero agolli

“Një varg, një këngë, një tufë lule për Dritëroin”

be-kufij

Çekia nga sot vendos kontrolle në kufi me Sllovakinë

Foto: Ilustrim

Flet i dashuri i shqiptares që u vra nga burri në Itali: Një herë kam debatuar me Alfredin!

greqi policia

Tmerr në Greqi/ E preu makineria e mishit, humb jetën shqiptarja në sy të vajzës

Foto: Ilustrim

Vetëvritet burri që ekzekutoi gruan 35-vjeçare në Itali (FOTO)

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

artur liolini

Atë Artur Liolini ndërron jetë në SHBA, Begaj: Pasardhës i denjë i Fan Nolit

policia italiane

Vritet me armë zjarri në rrugë 35-vjeçarja shqiptare në Firence

INFO

NA NDIQ