Shqiptari që po e çon peshë Italinë

ina-online
ina-online

20/02/2024

Kristjan Shpendi po kalon një formë të jashtëzakonshme në Serinë C. Sulmuesi shqiptar nuk ndalet së shënuari këtë sezon.

20-vjeçari ka shënuar golin e tij të 16 në kampionat. Shpendi tundi rrjetën në minutën e 15 të takimit kundër Sestri Levantes.

Këta të fundit barazuan në minutën e 44-t me Forten, por Kargbo (68’) dhe Donaruma (89’) i dërguan shifrat përfundimtare në 1:3 në favor të Cesena-s.

Bardhezinjtë udhëhequn grupin B të Serisë C me 68 pikë të grumbulluara, 12 pikë më tepër se ndjekësi më i afërt.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ