Shqiptari rrezikon të dënohet me 14 vjet burgim në Angli

Picture of INA
INA

01/11/2023

Paraditen e së enjtes, policia federale gjermane ka arrestuar një shqiptar 32-vjeçar në një autobus që po qarkullonte në distanca të gjata. Ai kërkohej nga autoritetet angleze në të gjithë Europën me një urdhërarresti

Ai dyshohet se ka kontrabanduar disa persona në Angli.

Të enjten në mëngjes, ai mbërriti nga Holanda me një autobus që po qarkullonte në distanca të gjata. Gjatë kontrollit në Aachen-Vetschau, zyrtarët fillimisht zbuluan se, sipas vulës, ai kishte qëndruar shumë gjatë në zonën Shengen, transmeton portali Shtegu. Kjo nënkuptonte hyrje të paautorizuar. Gjatë kontrollit policor të të dhënave personale në regjistrat e kërkimeve kombëtare dhe ndërkombëtare, u zbulua gjithashtu se autoritetet angleze po kërkonin në mbarë Europën. Nëse shpallet fajtor, ai rrezikon të dënohet me burg deri në 14 vjet.

Ai u soll para gjykatës së qarkut Aachen për një seancë dëgjimore për paraburgimin. Procedurat e ekstradimit që janë në pritje në zyrën e prokurorit publik në Këln, aktualisht janë ende në vazhdim.

TË FUNDIT
8 orë
“Lakmojmë luksin e mërgimtarëve, por jemi dembela”! Ekonomisti thotë se mërgata lë në RMV rreth një miliard euro
1 ditë
Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë
1 ditë
Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër
3 ditë
Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar
3 ditë
Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër
1 ditë
Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë
8 orë
“Lakmojmë luksin e mërgimtarëve, por jemi dembela”! Ekonomisti thotë se mërgata lë në RMV rreth një miliard euro

LEXO MË SHUMË

mergimtar

“Lakmojmë luksin e mërgimtarëve, por jemi dembela”! Ekonomisti thotë se mërgata lë në RMV rreth një miliard euro

GJYKATA

Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë

eset jashari

Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër

shofer-bus

Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar

tetova

Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!

Foto: Ilustrim

Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)

diaspora votim

“Dua të votoj në 2025”- Diaspora protestë para Kuvendit: Nuk ka zgjedhje pa ne!

greqi policia

Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

islam alijaj

Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’

INFO

NA NDIQ