Shqiptari vodhi 1.2 milion franga, dënohet me burgim me kusht dhe dëbohet nga Zvicra

ina-online
ina-online

11 Korrik, 2023

Një 25-vjeçar shqiptar përmes një platforme homoseksualësh ka arritur që t’ua marrë dy fermerëve zviceranë 1.2 milionë franga (apo 1 milion e 232 mijë euro).

Ngjarja ka ndodhur në vitin 2018-të, teksa para disa ditësh shqiptari u dënua me mbi tre vjet burgim (pjesërisht me kusht) dhe dëbim nga Zvicra për pesë vjet.

Ai duhet t’i vuajë 14 muaj burgim, e po ashtu, i pandehuri duhet t’ua paguajë gjysmën e shumës viktimave.

Viktimat, dy burra rreth të 50-tave, të martuar dhe jo homoseksualë, po kalon një fazë të vështirë të jetës, raportojnë mediat zvicerane përcjell Klankosova.tv

Shqiptari iu kishte ofruar atyre afërsi fizike dhe kishte sinjalizuar ndjenja miqësore.

Ai shtirej para tyre se ishte në vështirësi financiare dhe kishte nevojë për para.

25 vjeçari u kishte premtuar atyre se do t’i kthente paratë sepse pritej të trashëgonte një shumë të madhe nga një beqar, mik i tij në Angli i cili i kishte ende 200 mijë euro borxh.

Ata i kishin paguar shqiptarit për tre vjet shumën prej 1.2 milion frangash zvicerane.

Njërit prej tyre ka arritur që t’ia marrë 400 mijë franga kurse tjetrit mbi 800 mijë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

sulmi turqi

Turqia arreston 145 persona të dyshuar për lidhje me kurdët rreth sulmit në Ankara

INFO

NA NDIQ