Shqiptarja nga Sanxhaku: Nënë, këtë muaj të shenjtë e nisëm duke hapur një zyrë pas 100 vitesh

ina-online
ina-online

27/11/2023

shkruan: Amina Nuraj

Nënë, këtë muaj të shenjtë e nisëm duke hapur një zyrë pas 100 vitesh. Një nga ëndrrat e mia u realizua.

Nënë, sa të jem gjallë, do të krenohem me emrin tënd, me vendin dhe flamurin tënd kudo që të jem. Gjithë fëmijërinë time e kalova pa ty, por prandaj të gjithë rininë time ia kushtova ty dhe flamurit.

Të dashur vëllezër dhe motra, gëzuar 28. Nëntori!

*Autorja është udhëheqëse e zyrës së Këshillit Nacional Shqiptar në Pazar të ri në Sanxhak

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-greke

E rëndë në Greqi, klienti godet me thikë kuzhinierin shqiptar

policia serbe

Tmerr në Serbi, çifti vret dy fëmijët dhe më pas hidhen nga kati i 17-të i pallatit

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

tabela-open-balkan-ballkani-hapur

Tregu i vetëm i punës në Maqedoni të Veriut, Shqipëri dhe Serbi

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

vucic dodik

“Bota serbe” përmes Parlamentit të Malit të Zi

Nikola-Sanduloviq

Sanduloviq, Lajçakut: Ke heshtur për tentimvrasjen ndaj meje nga Vuçiqi yt i dashur

greqi-1-800x445-600x360

Greqia merr drejtimin e misionit detar të BE-së në Detin e Kuq

INFO

NA NDIQ