Shqiptohen 143 masa në Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Shkurt, 2023

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (31.01.2023) ka vazhduar me kontrolle në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 143 masa, nga të cilat 14 masa për tejkalim të shpejtësisë, 14 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 16 masa për kundërvajtje të kryera nga këmbësorët.

Pesë masa janë shqiptuar për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, nëntë masa për kalim në semaforë të kuq”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

daniel server

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështet 100% Serbinë

sulmi gazetaret

Kush janë sulmuesit e gazetarëve në veriun e Kosovës? (FOTO)

benzema

Benzema, ofertë nga Arabia Saudite, do të fitojë sa Ronaldo

IMG_1707

Mexhiti: Fraksionit të BDI-së po i bashkangjiten profesionistët e anashkaluar nga partia

Kurti Blinken

Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

pdk memli

PDK: Kryeministri Kurti po rrezikon raportet e Kosovës me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

ahmeti

Shpend Ahmeti: Asnjë helikopter s’e ka shteti i Kosovës në rast të ndonjë krize

hovenier

Del transkripti i plotë: Hovenier foli për sanksionet e ShBA-së, tregoi se kush e mori vendimin për përjashtimin e Kosovës nga “Defender Europe 23”

spahiu

Spahiu: Kosova nuk duhet tërhiqet, është betejë për flamurin

INFO

NA NDIQ