Shqiptohen 203 masa në Shkup, 80 për tejkalim të shpejtësisë

Picture of INA
INA

09/08/2023

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (08.08.2023) ka vazhduar me kontrolle në fushën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 203 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 203 masa.

Nga të cilat 80 masa për tejkalim të shpejtësisë, pesë masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 10 masa për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave.

Janë shqiptuar tre masa për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, gjashtë masa për kalim në semaforë të kuq, gjashtë masa për mospërdorim të rripit të sigurimit, katër masa për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit…”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
39 sekonda
Valdet Zekaj rrëfen detaje nga ngjaret e Lagjes së Trimave në Kumanovë
11 minuta
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
12 minuta
Mbytet një person në Liqenin e Dojranit
15 minuta
Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE
16 minuta
FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike

ME TE LEXUARA

1 ditë
Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj
8 orë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon
11 minuta
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
1 ditë
Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit
4 orë
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

LEXO MË SHUMË

valdet zekaj val

Valdet Zekaj rrëfen detaje nga ngjaret e Lagjes së Trimave në Kumanovë

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

dojran

Mbytet një person në Liqenin e Dojranit

ageler murtezani

Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE

besar durmishi

FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike

IMG_4483

Dr. Ilir Shabani, drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Ortopedike në Shkup

IMG_3481

Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro

vucic

“Më e lehtë me miqtë”- Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani

sgvf

Von der Leyen siguron votat në PE, zgjidhet Presidente e Komisionit Evropian

INFO

NA NDIQ