Shqiptohen 248 masa në Shkup, 58 për tejkalim të shpejtësisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Sektori i Punëve të Brendshme-Shkup gjatë ditës së djeshme (03.02.2023) ka vazhduar me kontrolle në fushën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 248 masa.

“Janë shqiptuar 58 masa për tejkalim të shpejtësisë, 10 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, shtatë masa për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara.

Janë vendosur 19 masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, 11 masa për mospërdorim të rripit të sigurimit, 10 masa për kalim në semaforë me sinjal të kuq”, njoftojnë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ