Shqiptohen 252 masa në Shkup, 177 për tejkalim të shpejtësisë

INA
INA

24/10/2023

MPB njofton se dje policia nga SPB Shkup ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara, me çka janë shqiptuar 252 masa.
“Sektori i Punëve të Brendshme-Shkup dje (23.10.2023) ka vazhduar me kontrollet në zonën e komunikacionit.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 252 masa, nga të cilat 177 masa për tejkalim të shpejtësisë, 18 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, shtatë automjete automjete nën ndikimin e alkoolit.

Janë vendosur katër masa për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, tetë masa për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, tre masa për kalim sinjali të mbyllur (drita e kuqe)”, njoftojnë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

leonardi naimi

“Ti rri këtu”, vëllai i Liridonës tregon si ua fshehu Naimi skenarin e vërtetë të vrasjes

policia-franceze-france

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

spitali - Gaza

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

INFO

NA NDIQ