Shqiptohen 269 masa në Shkup, 60 për tejkalim të shpejtësisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

MBP njofton se dje ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në komunikacion, me çka janë shqiptuar 269 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 269 masa, nga të cilat 60 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, 20 masa për moslejim të kalimit të këmbësorëve, 81 gjoba për kundërvajtje të kryera nga këmbësorët.

Janë vendosur 12 masa për drejtim automjeteve pa patentë shofer, gjashtë gjoba për përdorim celular, katër masa për automjete të paregjistruara, tre gjoba për mospërdorim të rripit të sigurimit, 65 për parkim të paligjshëm”, njoftojnë nga MPB.

Nga aje u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret në komunikacion.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ