Shqiptohen 273 masa në Shkup, 34 për tejkalim të shpejtësisë

INA
INA

10/11/2023

Sektori i Punëve të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (09.11.2023) ka vazhduar me kontrolle në fushën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 273 masa.
“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 273 masa, nga të cilat 34 masa për tejkalim të shpejtësisë, 37 masa për ngasje pa patentë shofer, 12 masa për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara.

Janë vendosur 15 masa për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, 37 masa për mospërdorim të rripit të sigurimit, tre masa për kalim në semaforë të kuq”, njoftojnë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ