Shqiptohen 55 masa kundër transportuesve që transportojnë nxënës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Mars, 2023

MPB njofton se dje ka kryer kontrolle ndaj automjeteve që të transportojnë nxënësit e shkollave, me çka janë shqiptuar 55 masa.

“Gjatë ditës së djeshme (15.03.2023) në periudhën nga ora 12:00 deri në ora 16:00 në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë kryer kontrolle të intensifikuara të automjeteve që kryejnë transport publik të nxënësve.

Gjatë kontrollit janë konstatuar 55 kundërvajtje rrugore, nga të cilat gjashtë për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, katër për mjet të paregjistruar dhe 21 automjete janë dërguar për kontroll teknik”, thuhet në njoftimin e MPB.

Nga atje shtojnë se kontrolle në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim për të rritur sigurinë e transportit të nxënësve nga shtëpia në shkollë dhe nga shkolla në shtëpi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biljana angelova

Biljana Angellova, rektore e re e Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”

visar ganiu

Ganiu: Bulevardi “Cvetan Dimov” në Çair po bëhet realitet

bekteshi

“Haraçina nuk është në hënë”, Bekteshi i kërkon Spasovskit ta kryej punën!

Feta Alimi lirohet

BESA: Sot pas gjashtë viteve lirohet nga burgu Abdylfeta Alimi

kim-mehmeti

Kosova është e rrezikuar edhe nga ‘përfaqësuesit’ shqiptarë të Beogradit në Prishtinë e Tiranë!

kasami alsat

Kasami: 20 %, kusht për ndryshimet kushtetuese

grubi balluku

Grubi – Balluku: Jetësimi i Korridorit 8, arritje e madhe për mbarë rajonin

server

Pyet Serweri: A e denoncoi ende sekretari Blinken dhunën ndaj KFOR-it në veri?

hisen berisha

Befason Hisen Berisha, mbështet Kurtin

INFO

NA NDIQ