Shqiptari maskohet si punonjës i një kompanie transporti në Zvicër, vjedh 50 telefona dhe i shet në Kosovë

INA
INA

15/01/2024

Në harkun kohor të një viti e gjysmë, një 41-vjeçar kosovar vodhi 50 pako postare që përmbanin telefona të rinj celularë dhe më pas i rishiti në vendin e tij të origjinës.

Siç shkruan “Tio.ch“, një 41-vjeçar kosovar banues në kantonin e Lucernit u dënua nga prokuroria e Emmen, me një dënim me burg prej 120 ditësh me kusht.

Siç thuhet në një shënim të ministrisë publike sot, 41-vjeçari do të duhet të paguajë edhe 1200 franga shpenzime gjyqësore.

Dënimi ka marrë formë të prerë.

Kosovari i ka kryer krimet me maskën e një punonjësi të një kompanie transporti dhe totali i mallit të vjedhur arrin në më shumë se 26 mijë franga.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

policia gjermane gjermani

41-vjeçarja nga Maqedonia goditet me thikë nga burri i saj në Gjermani në sy të djalit të saj të mitur

supermarketet-800x445

Në të ardhmen, Coopi zviceran do të shesë perime nga Shqipëria

zvicer-policia

Shtetasi i Maqedonisë dëbohet nga Zvicra

INFO

NA NDIQ