Shtabi i Krizave sot do të vendos nëse do të shkurtohen ditët e izolimit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/01/2022

Në fillim të kësaj jave pritet të merret vendim nëse izolimi do të reduktohet nga dhjetë në shtatë ditë. Rekomandimi është bërë nga Komisioni për Sëmundjet Infektive, ndërsa sipas njoftimeve pritet të shqyrtohet sot para Shtabit të Përgjithshëm të Krizave dhe të martën të paraqitet në seancë qeveritare.

Ministri i Shëndetësisë Bekim Sali të premten tha se në periudhën e ardhshme do të monitorohet gjendja me rastet e reja dhe do të merren rekomandimet dhe vendimet përkatëse.

Tani për tani, sipas deklaratës së tij, ambientet spitalore nuk janë plotësuar plotësisht dhe jemi larg nevojës që klinika të caktuara të shndërrohen në qendër të Covid.

Çertifikatat për Covid, të cilat disa vende tashmë kanë njoftuar se do të revokohen, mbeten në vend tani për tani. Sipas ministrit, është ende herët të flitet për heqjen e këtyre çertifikatave pasi niveli i vaksinimit në popullatë në vend është shumë më i ulët se në vendet e tjera.

TË FUNDIT
58 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
59 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
1 orë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
2 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
10 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

ME TE LEXUARA

21 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
17 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
11 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
21 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari
17 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
10 orë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga
20 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
17 orë
S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

LEXO MË SHUMË

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

Screenshot_2024-05-20-23-16-19-497_com.facebook.katana-edit

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

INFO

NA NDIQ