Shtang shqiptari/ Tenton të shkojë në Britani duke u fshehur brenda arkivolit. Rrëfimi në gjyq: Pagova 9 mijë paund!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Shkurt, 2023

Rrugëtimi i një të riu shqiptar për në Angli duket i pabesueshëm. Në tentativë për të hyrë fshehurazi në Britani, ishte futur brenda një arkivoli. Rasti në fjalë u zbulua gjatë një kontrolli rutinë të një furgoni nga oficerët francezë të kufirit afër Dunkirkut.

Adoleshenti shqiptar, i cili nuk mund të identifikohet për arsye ligjore, tha se kishte paguar 9 mijë paund për udhëtimin e tij në Britani me furgon. Ai i tha në gjykate se: “U futa në arkivol në një stacion shërbimi autostrade në Steenvoorde (Franca veriore). Duhet të kem qenë brenda për të paktën një orë në kohën kur furgoni u ndal.”.

Arkivoli, të cilit i ishte vidhosur kapaku, ishte fshehur mes kutive prej druri në pjesën e pasme të një furgoni Mercedes Sprinter. Shoferi, rumuni Lucian-Radu Rizae, pohoi se nuk e kishte idenë se çfarë kishte në mjet.

Identiteti i shqiptarit nuk është bërë i ditur.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

austri

Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri

vatra

Tre breza tek Vatra ! Emocion dhe krenari…, “50-vjet nga Revolta e Spaçit”

gomone-emigrant-azil-britani-angli

Qeveria britanike nis fushatën reklamuese për të penguar emigrantët shqiptarë të shkojnë në Britani

joe haliti nazar mehmeti texas teksas

SHBA/Texas: Dhoma e Përfaqësuesve Rezolutë, për shqiptarin Joe Haliti për kontributin e tij në komunitet

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

omer xhemaili abi muhtari muhamed shemoski

Edhe një sukses i madh i shkencëtarëve tanë që veprojnë jashtë vendit

frank shkreli

Gazetari shqiptaro-ametikan Frank Shkreli nderohet në Malësi të Madhe

gjermania-780x470

Student në Gjermani? Ja çfarë duhet të dini

kusherirat libri rob beqir

Tri kushurirat e Enverit : “Për Enverin kishim një urrejtje të jashtëzakonshme”

INFO

NA NDIQ