Shtatë të arrestuar, mbyllet përfundimisht grupi “Albkings”

Picture of INA
INA

31/05/2024

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Zejnullah Gashi në një konferencë për media ka bërë me dije se janë arrestuar të gjithë kryesit të veprave penale të vjedhjes së indentitetit dhe kredencialeve që publikoheshin në grupin famëkeq me emrin “Albkings” i cili funksionon në rrjetin social “Telegram”, ku shpërndaheshin fotografi e numra të telefonave, me qëllim shqetësimin e ngacmimin seksual.

“ Lidhur me rastin “Albkings”, ju njoftoj se Prokuroria në bashkëpunim me Policinë e Kosovës ka arritur me sukses të gjurmojë, zbulojë dhe të arrestojë të gjithë kryesit të veprave penale të vjedhjes së indentiteti dhe kredencialeve. Sot i kemi gjithsej 7 personave që i kemi në ndalim dhe jemi në fazën tjetër të zgjerimit të hetimeve edhe për personat tjerë”, ka deklaruar ndër tjera Gashi.

Prokurorja e rastit, Elza Bajrami-Kastrati, bëri me dije se grupi është mbyllur përfundimisht.

TË FUNDIT
25 minuta
Haxhi Qamilët e sotëm ata që deri dje nuk e njohën shtetin e Kosovës e qëndruan kokulur para flamurit shtetëror
2 orë
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
5 orë
Themeluesi i WikiLeaks marrëveshje me SHBA-në për pranimin e fajësisë/ Lirohet Julian Assange, kthehet në Australi pas një beteje ligjore 12-vjeçare
6 orë
Telefonat Android po bëhen më inteligjentë
6 orë
Kompania Apple në shkelje të rregullave të BE-së për teknologjinë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Apple dhe Meta kanë diskutuar për partneritet?
15 orë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
6 orë
NASA gati për misionin e madh në hapësirë
6 orë
Kompania Apple në shkelje të rregullave të BE-së për teknologjinë
6 orë
Telefonat Android po bëhen më inteligjentë
5 orë
Themeluesi i WikiLeaks marrëveshje me SHBA-në për pranimin e fajësisë/ Lirohet Julian Assange, kthehet në Australi pas një beteje ligjore 12-vjeçare
2 orë
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
25 minuta
Haxhi Qamilët e sotëm ata që deri dje nuk e njohën shtetin e Kosovës e qëndruan kokulur para flamurit shtetëror

LEXO MË SHUMË

IMG_3571

Haxhi Qamilët e sotëm ata që deri dje nuk e njohën shtetin e Kosovës e qëndruan kokulur para flamurit shtetëror

vucic kurti

Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin

wikipedia

Themeluesi i WikiLeaks marrëveshje me SHBA-në për pranimin e fajësisë/ Lirohet Julian Assange, kthehet në Australi pas një beteje ligjore 12-vjeçare

androidi

Telefonat Android po bëhen më inteligjentë

Apple-1

Kompania Apple në shkelje të rregullave të BE-së për teknologjinë

nasa2

NASA gati për misionin e madh në hapësirë

IMG_3560

Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese

meta-logo-1

Apple dhe Meta kanë diskutuar për partneritet?

mira murati

Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale: Disa punë ‘ndoshta do të zhduken’, por ndoshta sepse ‘nuk duhet të ishin aty’

INFO

NA NDIQ