Shtatorja e Adem Demaçit së shpejti në Podujevë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Janar, 2023

Shtatorja e veprimtarit të shquar shumë shpejt do të zë një vend të veçantë në qytetin e Podujevës.

Ish-të burgosurit politik, Adem Demaçit do t’i ndërtohet një shtatore shumë shpejt.

Njoftimin për këtë e kanë bërë zyrtarë të komunës së Podujevës.

Statusi i plotë i Pajtim Balaj, drejtor i Kulturës dhe Rinisë:

Sot kemi inicuar procedurën për ndërtimin e shtatores së Adem Demaçit.

Ditëve në vijim publikohet Njoftimi për Kontratë dhe detajet e tjera për skulptorët që duan të aplikojnë me propozimet e tyre. Buxheti i planifikuar për këtë projekt është 60,000 euro dhe planifikohet të vendoset në shesh gjatë këtij viti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

borell

BE-ja: Zgjedhjet e reja në veri të mbahen sa më shpejt – dështimi për shtensionim do të ketë pasoja

Albin-Kurti1

Kurti i prerë: Zgjedhjet e reja, atëherë kur bandar do të kthehen në Serbi

serbi-575x360-1

Ushtrinë në kufi me Kosovën- çfarë i thanë Vuçiqit në telefon nga Shtëpia e Bardhë

Mitrovica

Zgjedhjet e reja në veri, mundësi për de-eskalimin e situatës

Rama-kurti

E ‘goditi’ Kurtin në një intervistë në BBC, profesori ‘zbulon’ qëllimin e Ramës: Po maskohet, kështu po e mbështet Vuçiqin!

nexhmedin-spahiu

Veriu i Kosovës/ Spahiu: Shpresoj dhe besoj se do të triumfojë Kosova

INFO

NA NDIQ