Shtatorja e Adem Demaçit së shpejti në Podujevë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Shtatorja e veprimtarit të shquar shumë shpejt do të zë një vend të veçantë në qytetin e Podujevës.

Ish-të burgosurit politik, Adem Demaçit do t’i ndërtohet një shtatore shumë shpejt.

Njoftimin për këtë e kanë bërë zyrtarë të komunës së Podujevës.

Statusi i plotë i Pajtim Balaj, drejtor i Kulturës dhe Rinisë:

Sot kemi inicuar procedurën për ndërtimin e shtatores së Adem Demaçit.

Ditëve në vijim publikohet Njoftimi për Kontratë dhe detajet e tjera për skulptorët që duan të aplikojnë me propozimet e tyre. Buxheti i planifikuar për këtë projekt është 60,000 euro dhe planifikohet të vendoset në shesh gjatë këtij viti.

TË FUNDIT
1 ditë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
1 ditë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
1 ditë
Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
2 ditë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
2 ditë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

uck

25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

vucic kurti

Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor

spanja

Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës

diploma student bursa

Diploma të falsifikuara në Strugë, kapet një person

shkolle klase

Fillon sot regjistrimi elektronik i nxënësve në shkollat e mesme

INFO

NA NDIQ