Shtetasi i Maqedonisë dëbohet nga Zvicra

INA
INA

22/02/2024

komunikimit”. Për sa i përket komponentit social të interesit të tij privat për të qëndruar në Zvicër, duhet të merret parasysh se gjatë viteve në të cilat ai kishte jetuar tashmë në Zvicër, ai nuk kishte mundur të krijonte apo mbante ndonjë kontakt të rëndësishëm me njerëzit. jashtë familjes së tij.

Mund të supozohet se ka një nivel të caktuar të integrimit social në Zvicër, por jo se është një integrim social i suksesshëm.

Në procedurën e refuzimit, gjykata më e lartë duhej të vendoste vetëm për kohëzgjatjen e dëbimit nga vendi. Prandaj, është urdhëruar një procedurë me shkrim pa seancë të re. Për shkak të seriozitetit të fajit dhe „interesit publik për të mbajtur larg“, kohëzgjatja u caktua përsëri në shtatë vjet.

Vendimet e fajësisë, dënimi me burg prej 18 muajsh dhe pikat e tjera të vendimit të parë nuk duhej të rivlerësoheshin më dhe u përfshinë në vendimin e ri të pandryshuar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia gjermane gjermani

Shqiptari (23) arratiset nga policia gjermane me 200 km/h

kurti len

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Cyrih të Zvicrës (FOTO)

Kurti len opozita kasami gashi mexhiti

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Berlin (FOTO)

policia italiane

Kërkohej nga Italia, shqiptari arrestohet në aeroportin e Valencias

policia-kosoves

Hajnat bëjnë kërdi në shtëpinë e mërgimtarit në Gjilan, ia vjedhin çantën me mbi 145 mijë euro që i solli nga Zvicra

ilir ikonomi

Ilir Ikonomi, fituesi i Çmimit ‘Lumo Skëndo’ me ‘Apostulli-n’

zvicer zurich cyrih

Universiteti i Cyrihut tërhiqet nga renditja ndërkombëtare e universiteteve

zvicer-1

Gjeneva mund të kërkojë taksi elektrike nga viti 2030

euro

Sa do të rriten pagat në eurozonë?

INFO

NA NDIQ