Shtetasi i Maqedonisë ka vozitur 16 vjet pa patentë shoferi në Austri

Picture of INA
INA

12/06/2023

Plot 16 vjet! Është e mahnitshme që dikush mund të drejtojë një veturë pa patentë shoferi për kaq kohë të gjatë pa u kapur. Një shtetas i Maqedonisë së Veriut me vendbanim në Wels të Austrisë, me sa duket nuk i ishte nënshtruar kurrë një kontrolli policor gjatë gjithë kohës. Fatmirësisht, gjatë kësaj kohe ai nuk kishte shkaktuar ndonjë aksident.

Gjatë një kontrolli rutinë të vozitësve dhe automjeteve të shtunën rreth orës 10:40, oficerët e policisë në ëels i kërkuan vozitësit 33-vjeçar dokumentet e tij. Burri, një shtetas i Maqedonisë së Veriut me vendbanim në Wels, ua dorëzoi zyrtarëve certifikatën e regjistrimit të veturës së regjistruar, transmeton portali Shtegu. Megjithatë, ai nuk kishte patentë shoferi.

Më në fund, shtetasi i Maqedonisë së Veriut ka pranuar para policëve se asnjëherë nuk ka pasur patentë shoferi dhe ka vozitur vazhdimisht pa patentë gjatë 16 viteve të fundit. Ai tani është denoncuar dhe duhet të llogarisë me një gjobë të madhe.

TË FUNDIT
34 minuta
Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!
39 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
3 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
4 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
4 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku
8 orë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra
1 ditë
Lupço Palevski Pallço, sot para gjykatës për vrasjen e dyfishtë
5 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
22 orë
Kasami:Ali, Artan dhe Talat, stadiumi do ndërtohet!

LEXO MË SHUMË

IMG_2338

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

INFO

NA NDIQ