Shtetasi i Maqedonisë nga Zvicra tenton të kontrabandojë mallra në Kroaci, gjobitet me 13 272 euro

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2023

Doganierët e Shërbimit për Njësitë Mobile në Osijek, duke zbatuar masa të shtuara të vëzhgimit në pikën kufitare të Tovarnikut, parandaluan tentativën për kontrabandë të cigareve dhe alkoolit të fshehura në një automjet privat me targa të huaja, njoftoi Dogana.

“Duke zbatuar masa të shtuara të mbikëqyrjes në vendkalimin kufitar Tovarnik gjatë hyrjes në territorin doganor të Unionit, doganierët e Sektorit për Njësi Mobile, Njësitë Rajonale – Shërbimi për Njësitë Mobile Osijek kanë veçuar për kontroll një automjet personal me targa zvicerane të drejtuar nga një shtetas i Maqedonisë së Veriut”, transmeton portali Shtegu.

“Në këqyrjen e detajuar të automjetit në fjalë me pajisje të programit Hercule III janë gjetur 6 600 copë cigare ëest Silver, 4 000 cigare Jade La Rose dhe 9,7 litra raki, mallra për të cilat importohen e për të cilat janë të përcaktuara ndalime dhe kufizime dhe të cilat shoferi u përpoq t’i fuste fshehurazi në territorin e Unionit”, shtojnë ata.

“Malli i gjetur është konfiskuar, ndërsa shoferi është dënuar me gjobë në shumë prej 13 272 euro. Është llogaritur dhe arkëtuar akciza për cigare në shumë prej 1 419,13 euro”, thuhet në njoftim. Kjo është një kundërvlerë prej rreth 111 000 kunave kroate.

TË FUNDIT
3 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
24 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
26 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
1 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sot Ixheti nesër Artani, ndryshe s'ka kuptim as ndryshimi
8 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
2 ditë
Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake
14 orë
Rivotim në shtatë vendvotime për Zgjedhjet parlamentare 2024
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
1 ditë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
11 orë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra
1 ditë
Shqiptarët për në Evropë, maqedonasit për Maqedoninë e tyre!
8 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

LEXO MË SHUMË

Bekim Qoku

Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

INFO

NA NDIQ