Shtetasi i Maqedonisë së Veriut (30) rrah babain dhe të vëllain në Austri

INA
INA

06/02/2024

Të shtunën mbrëma, në Klagenfurt të Austrisë janë grindur anëtarët e një familjeje nga Maqedonia e Veriut. Një 30-vjeçar është dërguar në qendrën e paraburgimit të policisë austriake

Mbrëmjen e së shtunës, një mosmarrëveshje familjare shpërtheu në një apartament në Klagenfurt. Midis orës 23:15 dhe 2:15 të mëngjesit, janë grindur disa anëtarë të një familjeje nga Maqedonia e Veriut. Sipas njoftimit të policisë, djali 30-vjeçar ka goditur në fytyrë babain e tij 61-vjeçar dhe të vëllain e tij 32-vjeçar, duke u shkaktuar të dyve lëndime të shkallës së papërcaktuar. Të dy burrat refuzuan operacionet e shpëtimit, transmeton portali Shtegu.

I akuzuari u dërgua gjithashtu në qendrën e paraburgimit të policisë në Klagenfurt për shkak të dënimeve administrative të pazgjidhura. Pas përfundimit të hetimeve, 32-vjeçari do të denoncohet.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-02-26-00-40-56-655_com.facebook.katana-edit

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

policia gjermane gjermani

41-vjeçarja nga Maqedonia goditet me thikë nga burri i saj në Gjermani në sy të djalit të saj të mitur

supermarketet-800x445

Në të ardhmen, Coopi zviceran do të shesë perime nga Shqipëria

zvicer-policia

Shtetasi i Maqedonisë dëbohet nga Zvicra

femijet mergimtare greqi diaspora

Mimoza Hysa: 8 milionë folës të shqipes që jetojnë jashtë vendit, domosdoshmëri ruajtja e gjuhës shqipe

INFO

NA NDIQ