Shtetasi nga Maqedonia e Veriut e kërcënoi shkollën në Zvicër

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

Një shkollë në Weinfelden TG mori me telefon një kërcënim anonim. Policia tashmë ka mundur të identifikojë dhe arrestojë telefonuesit. Bëhet fjalë për dy të rinj.

Ka qenë pak pas orës 17:00 të datës 1 janar, kur Policia e Kantonit Thurgau njoftohet se shkolla profesionale në ëeinfelden ka marrë një kërcënim telefonik anonim. Një person i panjohur fillimisht kishte kërcënuar se të hënën do të ndodhte diçka në shkollë, informon portali Shtegu. Për pasojë policia mori masat e duhura për mbrojtjen e nxënësve dhe punonjësve.

Tani policia e kantonit raporton: Telefonuesit u kapën. Hetimet intensive çuan në arrestimin e një turku (17) dhe një shtetasi të Maqedonisë së Veriut (18) nga kantoni Thurgau. Hetimi ende nuk ka përfunduar. Prokuroria publike dhe prokuroria e rinisë janë duke kryer hetim penal.

Megjithatë, telefonata do t’u kushtojë shtrenjtë dy të rinjve. Sepse: Në rast të një dënimi, Policia e Kntonit Thurgau synon t’ia transferojë autorëve plotësisht shpenzimet e operacionit policor.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ