FOTO/ Shtetasi suedez mori ‘rent a car’ Porsche dhe BMW në vlerë të 200 mijë € në aeroport dhe zhduket

ina-online
ina-online

01/12/2023

Mori veturat më luksoze dhe është zhdukur tanimë disa ditë.

Kjo ka ndodhur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, ku një person me shtetësi suedeze ka marrë me qira dy vetura, që kapin vlerën e rreth 200 mijë eurove. Bëhet fjalë për makinat e fundit të modeleve Porshe dhe BMW.

Përballë kësaj situate, pronari i kompanisë është detyruar që të denoncojë rastin në polici, ku ka deklaruar se i dyshuari ishte i detyruar që veturën t’i kthejë dy veturat, Porsche dhe BMW, pas dy ditësh, por ende nuk është bërë i gjallë.

Policia theksoi se po heton rastin dhe po e kërkon të dyshuarin.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

kfor

Eksperti amerikan zbulon planin e Vuçiqit – jep këtë parashikim? (FOTO)

aksident-kercove-780x439

Aksident i rëndë në Kollar të Kërçovës, raportohet për viktima

nexhmedin spahiu

Parashikimet e Profesor Spahiut që i vërtetoi koha

IMG_9408

Marrëveshja BDI & ASH-Sela për listat e përbashkëta drejt finalizimit?

INFO

NA NDIQ