Shtetasja e Maqedonisë së Veriut përgatitet si kamikaze për provimin e teorisë për automjet në Zvicër (FOTO)

ina-online
ina-online

26/07/2023

Një 39-vjeçare është kapur duke mashtruar në provimin e teorisë për makinën e kategorisë B në Mels

Një mashtruese e sofistikuar u ekspozua kohët e fundit gjatë testit të teorisë. Këtë e ka bërë të ditur ditë më parë Policia Kantonale në St. Gallen të mërkurën. Një grua 39-vjeçare është pajisur me mjete të ndryshme teknike gjatë testimit. Zyra e Trafikut Rrugor të St. Gallen raportoi në polici mashtrimin e dyshuar. Dyshohet se një 39-vjeçare ka mashtruar në testin teorik të patentë shoferit të kategorisë B.

Një patrullë policore më pas ka shkuar në vendin e ekzaminimit dhe ka gjetur mjete të ndryshme teknike të bashkangjitura në trupin e shtetases nga Maqedonia e Veriut, si celular me kamerë dhe kufje Bluetooth. Sipas njohurive të mëparshme, 39-vjeçarja ka filmuar pyetjet e provimit me kamerë dhe supozohet se përgjigjet i ka marrë përmes një butoni në vesh. “Hetimet për bashkëpunim janë në vazhdim”, thotë zëdhënësi i policisë Hanspeter Krüsi për “20 Minuten”.

Gjatë provimit, 39-vjeçarja ka pasur me vete disa qindra franga para të gatshme, të cilat dyshohet se ka pasur për qëllim t’i paguajë të paditurit pasi të ketë kaluar provimin. Zyra e prokurorit publik të St. Gallen po heton identifikimin e dyshuar mashtrues.

Raste të tilla mashtrimi janë jashtëzakonisht të rralla në Kantonin St. Gallen, siç raporton zyra e trafikut rrugor, transmeton portali Shtegu. “Rasti në Mels ishte më i rëndi që kemi regjistruar në kantonin e St. Gallenit”. Përpjekja për mashtrim ishte shumë e sofistikuar dhe e përgatitur profesionalisht. Megjithatë, 39-vjeçarja u kap. “Mbikëqyrësit kontrollojnë njerëzit për ndihma të mundshme si mini kamera, kufje dhe telefona celularë,” thotë ai. Punonjësit ndërgjegjësohen për llojet e mundshme të mashtrimit dhe janë trajnuar për sjelljen korrekte në rast të rasteve të dyshuara. Kështu u zbardh rasti në Mels.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-06-15-00-06-197_com.facebook.katana-edit

Madhështore! Kjo vajzë nga Kosova shpallet më inteligjentja në Gjermani

Rushit Ajro

Ndërroi jetë një nga veprimtarët e dalluar të komunitetit shqiptar në Çikago

Screenshot_2023-12-05-16-58-38-812_com.facebook.katana-edit

Shqiptarja Eurona Jakupi, dje refugjate, sot policja më e re në Gjermani!

policia-italiane

Arrestohen “skifterët” shqiptarë në Itali, grabitën 17 banesa

Aksident_Gjermani-780x470

Aksident i rëndë në Gjermani! Autobusi i shkollës përplaset me borëpastruesen, një nxënës i vdekur, disa të plagosur

aksident ambulanta itali

Makina përplas për vdekje 31-vjeçaren shqiptare në Itali

giroud deschamp deshamp

Giroud: Nëse Franca fiton Europianin, tërhiqem nga futbolli!

Foto Ilustrim

“More ti m*t i vogël, ti je shqiptar e nuk flet shqip”? Punonjësi në Zvicër humb durimin me klientin, që nuk deshi te flasë shqip

vrasje

Ky është shqiptari që u ekzekutua me plumb në kokë në Gjermani (FOTO)

INFO

NA NDIQ