Shtohet lista e lëndimeve te Barcelona para “El Clasicos”

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2023

Barcelona do të jetë pa disa lojtarë vendimtarë për duelin e parë të “El Clasicos” në Kupën e Mbretit ndaj Real Madridit.

Ndeshja e parë zhvillohet të enjten në “Santiago Bernabeu”.

Ousmane Dembele dhe Pedri tashmë janë të konfirmuar si mungesa në derbin ndaj madrilenëve, ndërsa Robert Lewandowski pësoi lëndim kundër Almerias të dielën.

Ansu Fati është në dyshim për të luajtur, por pritet të jetë i gatshëm për një pjesë të lojës.

Të mërkurën, “Relevo” ka raportuar se Andreas Christensen pritet t’i shtohet listës së lëndimeve, për shkak se ka pësuar lëndim në nyjën e këmbës në stërvitje.

Danezi stërviti të mërkurën vetëm 15 minuta.

Barcelona ka dy disfata të njëpasnjëshme, nga Manchester Unitedi në Ligën e Evropës dhe nga Almeria në La Liga.

TË FUNDIT
51 minuta
Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!
10 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist
11 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
11 orë
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’
11 orë
Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
20 orë
Spanja kampione e Evropës
11 orë
Argjentina fiton Kupën e Amerikës
11 orë
Europian i suksesshëm në Gjermani, por nuk ka “përrallë vere” si në 2006-ën
11 orë
Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!
11 orë
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’
11 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
10 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist
1 ditë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

yamal

Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!

trump sulm

FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist

yamal

Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit

spanja-vs-anglia

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’

IMG_4372

Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

euro-2024

Europian i suksesshëm në Gjermani, por nuk ka “përrallë vere” si në 2006-ën

argjentina

Argjentina fiton Kupën e Amerikës

spanja

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

INFO

NA NDIQ