Shtojeni këtë në kafenë tuaj të mëngjesit dhe do të jeni plot energji gjatë gjithë ditës

Është një përzierje e vajit të kokosit, kakaos dhe alkoolit natyral të sheqerit (erythritol), i cili quhet edhe një zëvendësues i shëndetshëm i sheqerit klasik. Çdo mëngjes, një lugë çaji nga kjo përzierje i shtohet kafesë së nxehtë. Ata që e kanë provuar këtë metodë të marrjes së energjisë thonë se me të vërtetë ndihmon. Kakaoja është e pasur me hekur, bakër, magnez, mangan, kalium, fosfor, zink dhe selen. Përveç kësaj, kakao është një ushqim që ka nivele jashtëzakonisht të larta të antioksidantëve, më shumë se shumica e ushqimeve të tjera.

Roli i vajit të kokosit është të ngadalësojë tretjen e kafeinës dhe të reduktojë efektet anësore të kafesë. Përmban disa acide yndyrore të ngopura që shpërbëhen lehtësisht dhe shndërrohen në energji relativisht shpejt. Kombinimi i vajit të kokosit dhe kafeinës redukton ngritjet dhe uljet dramatike të energjisë në trup dhe siguron energji më të qëndrueshme dhe më të qëndrueshme.
Gjithashtu, acidet yndyrore si vaji i kokosit reduktojnë oreksin dhe urinë, kështu që mund të kontribuojnë në humbjen e peshës. Sipas një studimi, njerëzit që hanë ushqime me acide yndyrore të tilla për mëngjes zakonisht hanë drekë më vonë se ata që nuk e hanë.

Përbërësit e nevojshëm:

një gotë me vaj kokosi të zbutur 2,5 dcl
një filxhan kakao 2.5 dcl
3 lugë çaji eritritol
Përgatitja:

Përziejini mirë të gjithë përbërësit, që masa të barazohet, më pas vendoseni në një kavanoz dhe në frigorifer që të forcohet. Më pas mbajeni kavanozin në dollapin pranë kafesë dhe shtojeni në filxhanin e mëngjesit të pijes suaj të preferuar – nga një lugë çaji secila. Përziejini derisa të treten.