Shtrenjtohen për gati 13% banesat në Shkup

INA
INA

5 Korrik, 2023

Çmimet e banesave në Shkup në tremujorin e dytë të vitit shënojnë rritje prej 1,6 për qind në bazë tremujore, ndërsa prej 12,9 për qind në bazë vjetore, bëri të ditur sot Banka Popullore.

Në tremujorin e parë të vitit, çmimet e banesave shënuan rritje prej 18.8 për qind në nivel vjetor, ndërsa nga 1.3 për qind në nivel tremujor.

Në tremujorin e parë të vitit të kaluar, çmimet e pasurive të patundshme u rritën për 12.4 për qind në bazë vjetore, pas çka vijoi rritje prej 16.6 për qind në tremujorin e dytë, prej 21.2 për qind në tremujorin e tretë dhe prej 20.6 për qind në tremujorin e katërt.

Banka Popullore përgatit indeksin e çmimeve të banesave për territorin e Shkupit, bazuar në të dhënat që kanë të bëjnë me shpalljet për shitje të publikuara nga agjencitë që merren me patundshmëritë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

dacic

Daçiq “nuk e di” nëse Radoiçiq është në videon që nxori Sveçla

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

jusuf buxhovi

Mashtrimi i “konfliktit të grirë” me Serbinë dhe modeli i Donbasit?

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

besnik bislimi albin kurti

Kurti flet për skenarin serb në Veri të Kosovës

Afrim Bunjaku

Qeveria jep 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

shaip-kamberi

Kamberi – Vuçiqit: T’i vrasim 100 për 1 është autorësi e juaja

INFO

NA NDIQ