Prej nesër shtrenjtohen derivatet e naftës, ja çmimet e reja

ina-online
ina-online

25/12/2023

Derivatet e naftës në Maqedoninë e Veriut  nga mesnata do të shtrenjtohen deri në 1.50 denarë për litër.

Me vendim të KRRE-së, benzina EUROSUPER BS-95 me pakicë rritet për 1 denar për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98, EURODIESEL (Д-Е V) dhe vaji Extra Forest për amvisëri (EL-1) për 1,5 denarë për litër.

Çmimi i ri me pakicë i EUROSUPER BS – 95 do të jetë 77,5 denarë për litër, EUROSUPER BS – 98 do të shitet për 80 denarë, EURODIESEL BS (D-E V) për 74,5 dhe vaji ekstra i lehtë motorik (EL-1) për 74 denarë. litar. Çmimi me pakicë i derivateve M-1 NS është rritur për 0,138 denarë për kilogram dhe do të arrijë në 42,075 denarë.(INA)

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

anketa partite

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

protesta tirane opozita pd

Protesta e opozitës në Tiranë, përleshje me policinë, Berisha fjalim nga arresti shtëpiak, Rama në Turqi

ASH Sela Taravari

Si të dëshmohet se cila është ASH-ja legale? Shehu tregon se kush mund ta marrë vërtetimin nga Gjykata

spb-tetove

Qeveria s’jep pëlqim për shefin e SPB-së në Tetovë

administrata-600x360-1

Kush e keqpërdori balanserin, që maqedonasit me të madhe po punësohen si shqiptarë?!

flamuri zvecan

Flamuri serb largohet edhe nga Kalaja e Zveçanit

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet mjeku dhe 3 infermiere në spitalin e Strugës

aksidenti presheve

Preshevë, tre emigrantë të vdekur e 11 të plagosur

INFO

NA NDIQ