Shtrenjtohen derivatet e naftës në Maqedoninë e Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2022

Çmimi i derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut nga mesnata do të shtrenjtohet   për 1,5 denarë për litër.

Kjo u vendos sot Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime të Ujit (KRRE).

Çmimi i ri me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 75 denarë për litër, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 77 denarë, ndërsa EURODIESEL (DE V) për 65,5 denarë për litër si dhe vaj ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1).

Me vendim të KRRE-së për 0,850 denarë për kilogram rritet çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS dhe do të arrijë në 40,21 denarë.

KRRE thotë se shtrenjtimet pasojnë pas   rritjes së çmimeve referencë të derivateve të naftës në tregun botëror në shtatë ditët e fundit.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ