Shtresa më e lartë e borës është regjistruar në Kodrën e Diellit, temperatura më e ulët në Berovë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2022

Mëngjesin e sotëm shtresa më e lartë e borës në vendin tonë është regjistruar në Kodrën e Diellit ndërkaq temperatura më e ulët është regjistruar në Berovë, përcjell TV21.

Në lidhje me: Parashikimi i motit

Sipas matjeve që ka realizuar mëngjesin e sotëm Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, në Kodër të Diellit shtresa e Borës arrin 24 cm, në Mavrovë 2 cm, ndërsa në Berovë është regjistruar temperatura më e ulët, respektivisht -2 gradë Celsius.

Në Kriva Pallankë dhe Tetovë është regjistruar temperaturë prej -1 gradë Celcius, Shkup-Zajçev Rid, Shtip, Strumicë,
Lazaropole 0 gradë Celcius, 1 gradë Celsius është regjistruar në Shkup-Petrovec, Kodër të Diellit, 2 në Ohër, Manastir, Prilep, 4 në Vinicë, Krushevë, Kumanovë, Mavrovë, 5 në Gjevgjeli, 6 në Dibër, 7 në Pretor dhe 8 gradë Celsius në Demir Kapi dhe Dojran.

TË FUNDIT
1 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
2 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

17 orë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
1 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
14 orë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
8 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
17 orë
Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit
13 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
8 orë
ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ