Shtyhet afati për dorëzimin e llogarive vjetore në Regjistrin Qendror

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Regjistri qendror ka vazhduar afatin për dorëzimin e llogarisë vjetore, transmeton Zhurnal.

Regjistri Qendror njofton të gjithë subjektet se në përputhje me kërkesat e arritura, të cilat kanë të bëjnë për vazhdimin e afatit për dorëzimin e llogarisë vjetore për vitin 2021, përshkak mbrojtjes dhe parandalimit nga virusi Covid 19, Regjistri Qendror vendosi të dalë në ndihmë të kërkesës të obliguesve për dorëzimin e llogarisë vjetore dhe kontabilistëve me vazhdimin e afatit për 10 ditë, si për dorëzim në letër ashtu edhe në mënyrë elektronike.

Afati i fundit për dorëzimin e llogarisë vjetore në formë të letrës do të jetë deri më 10 mars, me orar pune nga ora 08:00 deri në ora 16:00, derisa afati i fundit për dorëzimin e llogarisë vjetore në formë elektronike do të jetë 25 marsi./Zhurnal.mk

TË FUNDIT
58 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
10 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
10 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

24 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
1 ditë
BE: Nuk ka plan B për Maqedoninë, gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për Ndryshimet Kushtetuese…
1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
10 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
10 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Mitsotakis nuk tërhiqet, paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati të ‘thyhet’

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

INFO

NA NDIQ