Shtyhet ndeshja Izrael-Zvicër

Picture of ina-online
ina-online

08/10/2023

Ndeshja mes Izraelit dhe Zvicrës nuk do të zhvillohet. Kështu ka bërë të ditur Federata Zvicerane e Futbollit.

Ndeshja kualifikuese për Kampionatin Evropian duhej të zhvillohej këtë të enjte në Tel Aviv.

“Ne do të komunikojmë nesër se si do të duket programi i ri i Kombëtares, sapo të kemi sqaruar të gjitha detajet organizative”, thuhet në njoftimin e federatës helvetike.

Zvicëranët do të grumbullohen në Cyrih të hënën siç ishte planifikuar. Në mbrëmje do të zhvillohet stërvitja në kampusin GC në Niederhasli ZH.

Përndryshe, ndeshja u shtye për shkak se grupi Hamasi sulmoi Izraelin të shtunën herët në mëngjes.

Ndërkohë, me datën 15 tetor, Izraeli do të zbarkojë në Prishtinë, për ndeshjen me Kosovën, por mbetet për t’u parë nëse do të shtyhet kjo përballje. /Klankosova.tv.

TË FUNDIT
5 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
8 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
8 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
8 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
8 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

5 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
1 ditë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
1 ditë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
1 ditë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
20 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
8 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
8 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
8 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ