Shtyhet ndeshja Mallorca-Cadiz, shkak Kosova

ina-online
ina-online

06/11/2023

Është pranuar propozimi i La Ligas për shtyrjen e ndeshjes Mallorca Cadiz, e paraparë të zhvillohet këtë të diele më 12 nëntor.

Kjo pasi përkon me ndeshjen Kosovë-Izrael, e në këtë përballje është ftuar futbollisti Vedat Muriqi, i cili luan për Mallorcan.

La Liga ka hedhur akuza te FIFA për caktimin e orarit, meqë nuk janë pyetur në lidhje me këtë.

Përndryshe, të gjitha ndeshjet e Izraelit u shtynë për shkak të luftës që filloi atje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ