Shtyhet seanca e Këshillit Gjyqësor, mediat ngelën para dyerve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/04/2023

Seanca e Këshillit Gjyqësor e paraparë për sot (27 prill) në ora 11:00 ende s’ka filluar ndërsa punonjësit e medieve më shumë se 1 orë presin para dyerve të këtij institucioni, nga sigurimi i institucionit në fjalë ekipet e mediave janë njoftuar se mbledhja është shtyrë për në ora 13:00..

Rikujtojmë që sot në rend të ditës duhet të jetë zgjedhja e kreut të ri të këtij institucioni pasi dje, me iniciativë të nënkryetarit Selim Ademi dhe me gjithsej 7 vota, u shkarkua kryetarja e deritanishme, Vesna Daneva.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ