Shuhet aksidentalisht 16-vjeçari nga Kosova në Gjermani

Iliria News Agency
Iliria News Agency

3 Shkurt, 2022

Një 16-vjeçar me prejardhje nga fshati Peran i Podujevës ka humbur jetën aksidentalisht në Gjermani, njofton kryetari i Podujevës Shpejtim Bulliqi.

Bulliqi ka shpreh ngushëllime për vdekjen e të miturit, teksa bëhet e ditur se varrimi i tij do të bëhet nesër në orën 15:00 në varrezat e fshtatit Peran.

Postimi i tij i plotë:

Më pikëlloi shumë lajmi për vdekjen tragjike të djaloshit 16 vjeçar, Roni Mustafa, nga fshati Peran i Podujevës, i cili humbi jetën aksidentalisht në Gjermani, ku edhe jetonte bashkë me familjen e tij.

Në këto momente pikëllimi, ndaj dhimbjen me familjen Mustafa dhe gjithë farefisin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

pasaporta-shqiptare

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë

avokatet shqiptaro - kanadez

4 vjet Shoqata e Avokatëve Shqiptaro-Kanadezë

vrasje

E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari (EMRAT)

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

Europoli

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë – Sekuestrohen 18.5 milion euro

policia-italiane

Aksident i rëndë në Itali, 37 vjeçarja shqiptare përfundon në spital

vetura kasamit zjarri

Gazetarit shqiptarë në Zvicër i digjet vetura, por fatmirësisht shpëton

avion-zvicer

Qytetari i Kosovës dëbohet 10 vjet nga Zvicra, ja arsyeja

INFO

NA NDIQ