“Shumë llokuma, shumë akullore” Thaçi: Nëse PDSH del vet në zgjedhje, do të jetë forca e dytë politike

INA
INA

24/01/2024

Lideri i PDSH, Menduh Thaçi ka folur për zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

“Formulimi është denigrues. Ne nuk i bashkangjitemi çështjet që kanë të bëjnë me funksionimin e koalicioneve të ardhshme në rend të parë varen prej përcaktimit të paluhatshëm të këtyre partive që duan të bëjnë koalicion për aspektin e euro integrimeve. Kjo duket shumë e lehtë, shumë e bukur, por pas kësaj ka shumë vështirësi. Pas kësaj ka shumë llokuma, shumë akullore, shumë mickovska, shumë oferta të pushtetit. Unë mendoj se ne gjithmonë kemi qenë të palëkundshëm në këtë drejtim.Ne jemi shumë konstruktiv, por sigurisht jemi të përgatitur të garojmë edhe vet. Këtu e keqja e këtyre zgjedhjeve është se BDI do jetë fitues favorit.Unë parashoh që nëse PDSH del vet do të jetë forca e dytë në kampin shqiptarë dhe sigurisht do t’i zhvendos prej skene politike këta të cilët u paraqitën para disa viteve dhe sot përfunduan në 8 apo 9 formacione politike”, është shprehur Thaçi. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

INFO

NA NDIQ