“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

Picture of INA
INA

28/11/2023

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja ka folur rreth minutave të paktë që po merr momentalisht te klubi i tij, Chelsea, pas rikthimin nga lëndimi.

Broja mori një dëmtim të ligamentit ACL sezonin e kaluar dhe e mbajti atë jashtë fushës deri në shtator.

Ai gjithashtu duhej të humbiste disa ndeshje në tetor dhe nëntor me një problem në gju.

Megjithatë, tani është rikthyer me kohë të kufizuar të lojës dhe ka treguar zhgënjimin e tij.

“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin nga mungesa e minutave, por për mua, e di që jam rikthyer nga një dëmtim i madh”, ka thënë fillimisht Broja në një intervistë për Secret Scout.

“Më duhet të tregohem dhe të provoj veten përsëri te menaxheri, stafi, klubi dhe tifozët”.

“Jam i bekuar që jam në pozicionin ku jam”, përfundoi sulmuesi shqiptar.

Këtë sezon, 22-vjeçari ka bërë gjashtë paraqitje për Chelsean, duke luajtur vetëm 145 minuta në total.

Ai ka shënuar një gol dhe ka dhënë një asistim në këtë kohë të kufizuar, duke dëshmuar se ai është akoma më shumë se i aftë për të udhëhequr sulmin në Chelsea.

TË FUNDIT
19 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
19 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
19 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
19 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ