Shumë yje, pak gola, statistikat zhgënjyese të Portugalisë dhe Francës

Picture of ina-online
ina-online

06/07/2024

Portugali-Francë ishte superdueli që të gjithë e prisnin, e që megjithatë të paktën në pjesën e parë të lojës dhuroi fare pak emocione.

Dy skuadrat nuk kanë kaluar momentin më të mirë në këtë turne. Duke llogaritur fitoren pas penalltive ndaj Sllovenisë në 1/8 dhe humbjen në grupe me Gjeorgjinë, Portugalia nuk shënoi gol në Euro 2024 prej më tepër se 365 minutave lojë.

Në anën tjetër, Franca nuk ka shënuar gol me aksion në këtë event prej 575 minutave. Praktikisht Gjelat janë në gjysmëfinale fale autogolave dhe penalltive, pa shënuar si rrjedhojë e lojës.

Statistika alarmante për dy prej skuadrave pretendente. Aq më tepër nëse kujton se në përballjen ndërmjet tyre në Euro 2020, sfida përfundoi në barazim 2-2, me Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema që ishin autorët e golave.

TË FUNDIT
6 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
8 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
8 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
21 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

23 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
21 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
8 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
8 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
6 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ