Shumica nuk i dinë këto gjëra për iPhone

INA
INA

05/12/2023

Tyler, ish-punonjës i Apple, ka shokuar përdoruesit e iPhone me truket dhe këshillat e shpërndara përmes TikTokut.

Në videon e tij, e cila ka më shumë se 14.2 milionë shikime, Tyler ndau truket që supozoi se të gjithë i dinin. Por, reagimet treguan se nuk ishte kështu.

Së pari, Tyler u tregoi përdoruesve se si të regjistronin video ndërsa ishin ende në ekranin e fotove të kamerës. Përveç kësaj, ai demonstroi se si të shkurtohet tastiera për ata që kanë vështirësi në përdorimin e ekranit me njërën dorë.

Eksperti i teknologjisë gjithashtu u tregoi përdoruesve se si të shtonin një koment ndërsa bënin një pamje nga ekrani duke përdorur një çelës sekret. Por, midis të gjitha këshillave, njëra ishte tronditëse – dhe ishte çuditërisht e thjeshtë. Tyler zbuloi se duke hyrë në Notes, mund të tundni iPhone për të zhbërë një gabim shtypi.

Tyler tha në video, “nëse fshini aksidentalisht diçka, thjesht tundni telefonin tuaj dhe ai do të shfaqë opsionin e zhbërjes”.

Ky truk i emocionoi më shumë përdoruesit, “kam humbur kaq shumë shënime duke mos ditur për zhbërjen”, “Po pyesja veten pse shfaqet rastësisht prekja e zhbërjes”, shkruan ata nën video.

Dhe ndërsa disa pretendojnë se tashmë i dinin të gjitha këto truke, shumica po dëgjojnë për to për herë të parë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bitcoin

Vlera e Bitcoin shkon në mbi 65,000 dollarë – duke iu afruar nivelit më të lartë të të gjitha kohërave

190719_ROBOTET_12_8

Në një kompani suedeze, një chatbot bën punën e 700 njerëzve – në një muaj ai pati 2.3 milionë biseda

whatsapp-main-600x360

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

chat-gpt

Elon Musk padit krijuesin e ChatGPT OpenAI

nasa2

A do të jetë në gjendje NASA të sjellë mostrat e Marsit në Tokë?

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

INFO

NA NDIQ