Si do të jetë moti gjatë javës në Maqedoninë e Veriut?

ina-online
ina-online

24/03/2024

Në Maqedoninë e Veriut sot do të fryjë erë mesatare deri e fortë jugore, ndërsa në fund të ditës gjatë natës dhe nesër do të ketë reshje të herëpashershme shiu.

Në vend të kësaj, reshjet do të jenë të rrëmbyeshme, të përcjella me bubullima të rralla dhe erë të fortë (mbi 70 km/h).

Për shkak të depërtimit të masës ajrore më të ftohtë në malet më të larta, reshjet do të jenë të borës dhe temperatura do të jetë në rënie.

Në ditët në vijim nën ndikimin e valëve të lagështa do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira, në vend të reshjeve të herëpashershme të shiut.

Të mërkurën pasdite dhe të enjten pritet mot i paqëndrueshëm me reshje më të dendura, të përcjella me shtrëngata.

Edhe në ditët në vijim do të mbajë mot pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu, sidomos ditën e enjte.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

ragmi mu

Mustafa konfirmon se ka marrë drejtimin e Preshevës, Arifin e quan shpifës

INFO

NA NDIQ