Si do të jetë moti sot dhe gjatë fundjavës?

ina-online
ina-online

19/10/2023

Enti Hidrometeorologjik në Maqedoninë e Veriut ka publikuar raportin e motit për katër ditët e ardhshme, përcjell INA.

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot i vranët me periudha të diellit, me erë nga jugu. Temperatura minimale deri 11 gradë, ndërsa ajo maksimale deri në 22 gradë celsius.

Të premten – do kemi mjegull në orët e para të mëngjesit, por dita do të jetë me diell dhe vranësira në disa zona të vendit. Temperatura minimale do të jetë deri 14 gradë celsius, ndërsa ajo e ditës nga 22 deri 28 gradë.

Të shtunën  – moti do të jetë i nxehtë me diell, ndërsa gjatë natës në disa zona pritet të ketë reshje të dobta të shiut. Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 8-16 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 22 – 28 gradë.

Të dielën – do të jetë mot i ngjajshëm si të shtunën, por me temperatura të ditës nga 20-26 gradë celsius.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

protesta cashke

Protesta në Çashkë, disa prindër kundërshtojnë paralelen në gjuhën shqipe

Kodra-e-Diellit_11_1

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

notre dame

Helmi që përmban Notre Dame: a mund të vrasë?

INFO

NA NDIQ