Si mund te jete “HISTORIK”, projekti që filloi ne vitin 2012, kurse ne vitin 2023 promovohet si “investim i madh”??!!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

shkruan: Fejzi Hajdari

Korridori 8, kurrë, ama kurrën e kurrës, gjithcka mund te jete ama “historik” asnjeherë.

Gjithkush qe mendon se eshte “historik”, ose eshte SuperNaiv ose don me perfitu politikisht. Si mund te jete “historik” projekti i cili filloi ne vitin 2012, kurse ne vitin 2023 shpallet “historik”!!! Ndoshta historik mund te jete per ata, qe e kane promovuar dhe shpresojne edhe mund ta plackisin nga ky projekte, sikurse edhe nga shume projekte tjera.

Zaten, tek ne, në projekte vidhet ne menyre te sofistikuar, pikerisht atehere kur projekti i filluar deshton, e me pastaj fillojne “Anekse” mbi “Anektset” dhe shume mundesi tjera per korrupsion galopant dhe mallvaerzime financiare…

Ju lutem mos u tallni me intelegjencen e shqiptareve! Nese si te tille doni ta shisni, i keni ata ithtaret e verber partiakë…, atyre mund t’ai shisni edhe si te tille por edhe me teper se kaq. Tek ata pine uje!

TË FUNDIT
7 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
8 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
11 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
16 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

19 orë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
20 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
19 orë
Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës
8 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Screenshot_20240721_232714

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

INFO

NA NDIQ