Si mund t’i bëni udhëtimet tuaja shumë më komode, falë këtij funksioni të iPhone

INA
INA

22 Maj, 2023

Një nga pikat më të rëndësishme kur bëhet fjalë për udhëtimet ajrore është të informoheni për çdo përditësim. A është vonuar fluturimi juaj? Nuk ka? Në cilën hyrje është? Sa do të zgjasë?

Pra, për të pasur përgjigje për çdo pyetje në lidhje me fluturimin dhe biletën tuaj, në vend që të kërkoni në aeroport dhe të pyesni punonjësit, mund të bëni këshillën e mëposhtme shumë të thjeshtë.

Ky hak specifik erdhi nga TikTok dhe ju tregon se si mund të gjurmoni informacionin tuaj të fluturimit përmes kartës së imbarkimit.

Dhe si mund të bëhet saktësisht kjo?

Për të filluar, ju hapni kamerën dhe trokitni lehtë mbi të dhënat tuaja të fluturimit nga karta e imbarkimit. Më pas do të shihni ‘opsionet e fluturimit’ në celularin tuaj, të cilat nëse trokisni mbi të do t’ju tregojnë kohëzgjatjen e fluturimit, kohën e nisjes dhe më shumë, së bashku me një hartë që tregon fluturimin në kohë reale. Për më tepër, ju jep mundësinë të shtoni kartën e imbarkimit në portofolin tuaj Apple.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

word pres

WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

whatsapp-main-600x360

WhatsApp ‘nxjerr’ nga loja AirDrop, vjen me ndryshimin e madh

Apple-1

Lansimi i fundit i Apple mund të çojë në inovacion e izolim

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

Pas Binance, paditet edhe Coinbase

microsof

Microsoft do të paguajë 20 milionë dollarë, akuzohet se shkeli privatësinë e fëmijëve

bateri

Karikoni telefonin tuaj nëpër lokale? Arsyeja pse nuk duhet ta bëni më

Apple-1

Apple e prezanton MacBook Air-in me madhësi prej 15 inçësh

kufjet-wireless-te-apple-jane-te-pariparueshme_5c9e57f3ee72f

Apple prezanton kufjet e gjeneratës së re, kushtojnë 3499 Dollarë

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Pse grupet e WhatsApp-it i bëjnë keq shëndetit tonë

INFO

NA NDIQ