Si ta kuptoni nëse dikush ka hyrë në llogarinë tuaj në Instagram?

INA
INA

09/02/2024

Në rast se keni dyshime se dikush ka hyrë në llogarinë tuaj në Instagram, ekziston një mënyrë që mund ta gjeni.Metoda është pothuajse e ngjashme sikurse në Facebook, duke qenë se të dyja rrjetet sociale janë në menaxhim nga kompania mëmë Meta.

Nëse dëshironi ta dini se ku llogaria e juaj është e hapur atëherë lexoni këto udhëzime.

Fillimisht klikoni butonin me tre vija, që gjendet lart në anën e djathtë të profilit tuaj, pastaj klikoni tek opsioni “Settings and privacy”.

Pasi ta keni bërë këtë, në fillim të faqes së re do t’ju shfaqet opsioni “search”, dhe aty shkruani fjalën “logg” dhe pas kësaj aplikacioni ju sugjeron opsionin “where you’re logged in” dhe hyni aty.

Pasi të keni dalë në faqen tjetër do t’ju shfaqet një dritare që ju tregon se ku është hapur llogaria e juaj në Instagram, në cilat pajisje dhe po ashtu edhe prej cilave lokacione.

Por çfarë duhet të bëni më pas?

Në rast se doni të siguroni llogarinë tuaj, e keni opsionin tuaj që të mbyllni Instagramin prej të gjitha pajisjeve që është hapur, klikoni fillimit tek opsioni “select devices to log out” dhe më pas “select all”.

Gjithmonë mbani në mend që nëse hasni në ndonjë pajisje të dyshimtë që Instagrami i juaj është hapur nga ndonjë pajisje e dyshimtë, ndryshoni menjëherë fjalëkalimin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

michael tasellari

Njihuni me shqiptarin që punon në kompaninë e Elon Musk (VIDEO)

eva-elektrike

Çmimet e makinave elektrike në Evropë do të bien për shkak të konkurrencës kinez

whatsapp-me-dy-funksione-qe-do-te-luftojne-lajmet-e-rreme_5c8fd06599e38

Apple thuhet se po përballet me një gjobë prej 500 milionë eurosh nga BE-ja për kufizimet e qasjeve në transmetimin e muzikës

openAI

Ç’është Sora, programi i ri i inteligjencës artificiale që krijon video nga teksti?

tik tok

Siguria e fëmijëve, BE nis një hetim zyrtar ndaj TikTok-ut

Facebook-WhatsApp-Instagram-750x430-1

Gjigantët teknologjikë bëhen bashkë për t’i luftuar përmbajtjet mashtruese të AI-së në zgjedhje

openAI

OpenAI tronditi botën me videot e krijuara nga fjalët

google maps

A e dini se Google Maps ka një opsion që ju lejon të “udhëtoni në kohë”?

hackers_security_password-100004008-gallery-1

Hakerat publikojnë dokumente të brendshme të kompanisë ONE Albania

INFO

NA NDIQ