Si të largoni dhimbjet e migrenës?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2023

Dhimbjet e kokës, sidomos ato të shkaktuara nga migrena, nuk mund t’i besojë kurrë dikush që nuk i ka provuar.

Këto dhimbje, sipas njerëzve që vuajnë nga migrena, të lënë në gjendje amullie e të pashpresë.

Ilaç magjik kundër dhimbjeve të forta të kokës apo migrenës nuk ka, megjithatë ka disa produkte krejt natyrale që ofrojnë lehtësim të menjëhershëm, shkruan Verywell Health, përcjell Klankosova.tv.

Ju duhet një gotë e mbushur tre çerek me ujë, lëngu i një limoni dhe një lugë çaji me kripë (jo të mbushur plot).

Përziejini së bashku dhe pijeni lëngun menjëherë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zvicer zurich cyrih

Albinfo: Gjashtë gjëra që nuk i shihni në Zvicër, por janë të zakonshme në vende të tjera

taravari shkup

Ekonomisti Naim Demiri i bashkëngjitet ASH-së (FOTO)

kandidatet per president

Osmani i mblodhi nënshkrimet për president, edhe pak ju duhen Taravarit, Dimitrievskit dhe Vankovskës

mjeke

Mjekët kërkojnë rritje pagash e pacientët shërbime

Afrim Gashi

Gashi: E dhamë provimin e pjekurisë politike duke e bashkuar opozitën

pavaresia e kosoves

Kosova feston 16 vjetorin e Pavarësisë

policia-maqedonise-598x330

Aksioni policor në Gërçec të Shkupit – paraburgim për pesë persona, dhjetë të tjerë janë në arrati

burri ledjones jorgen xoxi

rrëfehet në Top Channel ish-bashkëshorti i Ledjonës: “Vajza më thotë nuk dua të të takoj, do vijmë të të vrasim”

klodian duro meri

VIDEO/Habit Klodi, i propozon Merit: A bëhemi çift dhe arrijmë këtë…

INFO

NA NDIQ