Si t’i fshehim bisedat në WhatsApp

INA
INA

01/12/2023

Majin e kaluar, WhatsApp, prezantoi Chat Lock, një mënyrë për t’i mbajtur bisedat private në aplikacion, me një skanim të fytyrës, gjurmë gishtash ose fjalëkalim.

Raportohet se kompania zbuloi edhe një veçori të re të “kodit sekret”, përcjell Telegrafi.

Nëse dëshironi, mund t’i fshihni bisedat nga lista juaj, duke i bërë ato të disponueshme vetëm nëse shkruani fjalëkalimin.

Kjo nënkupton që edhe nëse dikush e merr në dorë telefonin tuaj, nuk do t’i shohë bisedat tuaja.

Gjithashtu mund të përdorni fjalëkalim të ndryshëm nga ai i telefonit tuaj.

Siç bëhet e ditur, për krijimin e fjalëkalimit mund të përdoren shkronja, numra, karaktere speciale dhe emoji.

WhatsApp thotë se funksioni i ri i kodit sekret fillon të dalë sot, dhe do të jetë i disponueshëm globalisht në muajt e ardhshëm.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bitcoin

Vlera e Bitcoin shkon në mbi 65,000 dollarë – duke iu afruar nivelit më të lartë të të gjitha kohërave

190719_ROBOTET_12_8

Në një kompani suedeze, një chatbot bën punën e 700 njerëzve – në një muaj ai pati 2.3 milionë biseda

whatsapp-main-600x360

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

chat-gpt

Elon Musk padit krijuesin e ChatGPT OpenAI

nasa2

A do të jetë në gjendje NASA të sjellë mostrat e Marsit në Tokë?

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

INFO

NA NDIQ